Zürih Türk Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

Tarafından   18/01/2020

Zürih Başkonsolosluğundan nasıl randevu alınır? İsviçre Türk Konsolosluğu tüm konsolosluk işlemleri için randevulu siteme geçmiştir.

İsviçre’de yaşayan vatandaşlarımız, www.konsolosluk.gov.tr internet adresine tıklayarak, yaptırmak istedikleri işlemler için 09:00-13:00 saatleri arasında randevu alıp, işlemlerini arzu ettikleri tarih ve saatte gerçekleştirebilmektedirler.

Zürih Başkonsolosluğu Telefon Numarası ve Adres Bilgilerini Görmek için Tıklayınız

ZÜRİH BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN RANDEVULAR NASIL ALINIR?

www.konsolosluk.gov.tr adresine girilir. “Lütfen İşlem Yapmak İstediğiniz Temsilciliğimizi Seçiniz” bölümünden İsviçre ve Zürih Başkonsolosluğu seçilir, yeşil renkli “Evet, bu temsilcilikte işlem yaptırmak istiyorum” butonu tıklanır.

İşlem yaptırılacak konsolosluk işleminin üst başlığı, açılan pencerede de alt başlığı seçilir. Sarı renkli “Hemen randevu al” butonu tıklanır.

Açılan pencerede sırasıyla T.C. Kimlik Numarası ve e-posta adresi ile ilgili bölümler doldurulur.

Açılan pencerede, Ad, Soyad, Doğum Tarihi, Telefon, Telefon (Mobil), Adres ve E-Posta Adresiniz bölümlerinin tamamı doldurulur (bilgilerin doğru ve T.C. nüfus kütüklerine uygun olarak kaydedilmesi, telefon numaralarının 076 veya 0041 41 şeklinde girilmesi gerekmektedir), birlikte müracaat edecekler bulunmuyorsa “Kaydet ve Devam” butonu tıklanır.

Birlikte müracaat edecek kişiler varsa “Kaydet ve Devam” butonu tıklanmadan önce, “Randevu Almak İstediğiniz” bölümü altında bulunan “Birlikte Gelecek Kişi Sayısı:” kısmına birlikte müracaat edeceklerin (örneğin eş ve çocuklar, yakınlar) sayısı girilir, açılan bölümde birlikte geleceklerin T.C. Kimlik Numaraları, Ad ve Soyadları (bilgilerin doğru ve T.C. nüfus kütüklerine uygun olarak kaydedilmesi gerekmektedir) kaydedilir ve beyaz renkli “Kaydet ve Devam” butonu tıklanır.

“E-Posta Doğrulaması” kaydıyla açılan pencereye, e-posta adresine gelen “Doğrulama Şifresi” girilir, mavi renkli “Onayla ve Devam” butonu tıklanır (doğrulama e-postaları bazı hallerde e-posta hesabının “istenmeyen posta” veya “spam mesaj” kutusuna gelebilmektedir, bu bölümlerin de kontrol edilmesi gerekmektedir).

Açılan “Randevunuzu Belirleyin” takvim penceresinde, o haftanın gün ve saatleri seçilir veya takvimin üst sağ köşesinde bulunan mavi renkli hafta bilgisi tıklanarak, istenilen hafta belirlenip, o haftadan gün ve saat seçilebilir. “Seçtiğiniz Randevu Tarihi” ve “Zaman Aralığı” bölümleri kontrol edilir, uygun ise “Kaydet ve Devam” bölümü tıklanarak randevu oluşturulur ve işlem sonlandırılır. “Teşekkür Ederiz. Randevunuz Kayıt Edilmiştir” kaydından bilgilerin kontrol edilmesi mümkündür.

“Yanınızda Getirmeniz Gereken Belgeler” butonu tıklanarak, işlem için gerekli belgelere ilişkin genel bilgiler, sayfanın sonunda ise, Zürih Başkonsolosluğunun internet sayfasına yönlendiren link kayıtlıdır. Zürih Başkonsolosluğuna özel belge ve bilgilere, sözkonusu link tıklanarak, Başkonsolosluğun internet sayfasından bakılması önem arzeder.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.