Yeni Kimlik Kartı Konsolosluklarda Ne Zaman Verilecek?

Tarafından   01/11/2017

Yeni kimlik kartı konsolosluklarda ne zaman verilecek? 2018’de yurtdışından kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır? Almanya , Hollanda ,Fransa , Avusturya , ABD , Avusturya , İngiltere , Belçika , İsviçre ve Avusturalya’dan kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır ?

Türkiye’de son hızla dağıtımı yapılan kimlik kartları için henüz konsolosluklarda başvurular alınmıyor. Yurtdışında yaşayan Türk Vatandaşları yeni kimlik kartları için başvurularını büyükelçilik ve konsolosluklara yapacak.Tabi öncelikle konsolosluklar yeni kimlik kartı başvuruları için uygun hale getirilecek.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleleri Genel Müdürlüğü tarafından başvuruların ne zaman yapılacağıyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. İnternette verilen bilgiler doğrultusunda konsolosluklara yeni kimlik kartı başvurusunda bulunan vatandaşlar elleri boş döndü. Yurtdışından henüz kimlik kartı alamayan vatandaşlar tepkilerini internet üzerinden yetkililere duyurmaya çalışıyor

Bizde bu tepki yorumlarından bir tanesini yayınlıyoruz.Yorum şöyle;

Çipli kimlik aydınlatma web sayfalarinda konsolosluklardan muraacat edilebilecegi yazıyor buna istinaden randevu alip konsolosluga gittim aldgim cevap çok ve dalga gecer gibi henuz cipli kimlik basvurusu alamiyoruz . kacinci yuzyilda yasiyoruz bu ulkenin prosoduru vatandasa iskence etmek den ne zaman azad edecek bu teknoloji caginda insanlar internetden butun islemlerini yaparken biz hala konsolosluga surunerek dahi isimizi goremiyoruz yeni Turkiye bu agir buroksinin yeri olmamali insanlarin kaybedecek vakitleri artik yok ve beklentileri devletinden caga ayak uydurmalari .

Yurtdışından Kimlik kartlarını nasıl alacaksınız? İşte yapmanız gerekenler…

YURTDIŞINDAN NASIL BAŞVURACAKSINIZ?

Kimlik kartı almak için 15 yaşından büyüklerin yurt dışında bulundukları ülkelerdeki dış temsilciliklere şahsen başvuru yapması gerekiyor. Bunun için en yakın konsolosluğa şahsen müracaat edilmesi gerekiyor..

Başvuru için konsolosluklara sebep vermemek için randevu alarak gidilir.18 yaşından küçükler için başvurular anne ve babaları yahut kanuni refakatcıları tarafından yılması gerekiyor.

Randevular “https://www.konsolosluk.gov.tr/” internet sitesinden, Konsolosluk çağrı merkezinden randevu alınarak dış temsilciliklere gidilerek yapılabiliyor.

E-Konsolosluk Sisteminden yeni kimlik randevusu nasıl alınır ?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.