Stuttgart Türk Konsolosluğun’dan e-Konsolosluk Randevu Alınır?

Tarafından   04/11/2017

Stuttgart Türk Konsolosluğun’dan e-Konsolosluk Randevu Alınır? Stuttgart Başkonsolosluğu için konsolosluk randevusu almak zorunlu mu?

Stuttgart Türk konsolosluğundan hangi işlemler için randevu alınır?  Stuttgart Başkonsolosluğu Nerede?

Almanya Stuttgart Başkonsolosluğu açılış saatleri , adres  , telefon , faks ve e-posta bilgilerini nereden ulaşabilirim?  gibi sorular ve cevapları yazımızın konusunu oluşturuyor.

Bilindiği gibi yurtdışındaki tüm temsilciliklerimizde olduğu gibi Stuttgart Başkonsolosluğunda da gerçekleştirilecek tüm işlemler için konsolosluk randevusu alınması gerekiyor. Özellikle yeni pasaport  ve kimlik kartı  başvuruları için randevu almak kesinlikle zorunlu. Bunun dışında noter , vatandaşlık  , nüfus  , evlilik , dövizle askerlik işlemleri için konsolosluğa gitmeden önce randevu alınması gerekiyor.
Tüm Konsolosluk işlemleri Başvuruları Sadece Randevu Almak Suretiyle Kabul Edilmektedir.

Randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilmektedir. Bunun dışında 7 gün 24 saat hizmet eden Konsolosluk Çağrı Merkezi numaraı

+ 90 312 292 29 29 (Almanya’dan +49 30 30 807090 ) randevu alınır.

Stuttgart Başkonsolosluğu için konsolosluk randevusu nasıl alınır?

Konuya giriş yapmadan önce  randevu alabilmeniz için TC kimlik numarası ve e-posta adresi olmadan sistemden randevu alamıyacağınızı hatırlatmak istiyorum. Halen T.C kimlik numaranız yoksa ,  ilk yapmanız işlem  konsolosluğa doğrudan başvurarak yeni TC kimlik numarası edinmek olacaktır.

18 yaşından küçük çoçuklar için konsolosluk randevusu anne , baba yahut kanuni temsilcileri tarafından yapılır.

Konsolosluk randevusu haftanın her günü 7 / 24 hizmet veren konsolosluk çağrı merkezinden ya da e-konsololsuk web adresi üzerinden alınır.

İnternetten randevu almak istiyorsanız öncelikle www.konsolosluk.gov.tr adresine girerek bulunduğunuz ülke ve işlem yapmak istediğiniz temsilciliği seçmeniz gerekiyor.. Örneğin ülke olarak  Almanya, işlem yapmak istediğiniz temsilcilik olarakda Stuttgart Başkonsolosluğunu seöiyoruz.  Daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayarak randevu alma işlemini başlatıyoruz..

1.Adım ; T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. (Web.de
ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

2.Adım: Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlıkvs.)

3.Adım: Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

4.Adım: Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et
yazan yeri tıklayınız.

5.Adım: Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

6.Adım: Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

Almanya Stuttgart Başkonsolosluğu açılış saatleri , adres  , telefon , faks ve e-posta bilgilerini nereden ulaşabilirim?

Stuttgart Başkonsolosluğu Açılış Saati;

Pazartesi – Cuma

08:30 – 14:00

Stuttgart Başkonsolosluğu bünyesinde bulunan Eğitim Ataşeliği, Maliye Ataşeliği , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği, ve Din Hizmetleri Ataşeliği gibi bağlı birimlerle ve Hukuk danışmanlığı birimi ile hizmet sunmakta olup Başkonsolosluğun görev alanı Almanya Baden-Württemberg Eyaleti’nin Stuttgart ve Tübingen valiliklerinden oluşan Württemberg  bölgelkeridir.

Posta Adresi
T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu
Generalkonsulat der Republik Türkei in Stuttgart,
Kernerplatz 7
70182 Stuttgart – Deutschland
T:+49-711-16 66 70Stuttgart Başkonsolosluğu Faks : +49-711 262 21 02
Stuttgart Başkonsolosluğu E-Posta : konsulat.stuttgart@mfa.gov.tr

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.