Moskova Konsolosluk TC Kimlik Kartı Başvuru İşlemleri ve Gerekli Belgeler

Tarafından   05/05/2018

Moskova Konsolosluk TC Kimlik Kartı Başvuru İşlemleri ve Gerekli Belgeler.. Moskova Başkonsolosluğu yeni kimlik kartı dağıtımına başladı. Rusya’da yaşayan Türk vatandaşları 3 Nisan 2018 tarihi itibaren nüfus cüzdanlarını yeni tip cipli kimlik kartları ile değiştirebilecekler. Bunun yanında doğum ve kaybından dolayı  yeni TC Kimlik kartı başvuruları konsolosluğa yapılıyor.

Moskova Türk Konsolosluğuna yeni kimlik kartı başvuruları internetten alınacak nüfus işlemleri randevusu ile şahsen yapılır. TC  kimlik numarası , kimlik ve e-posta bilgileri girilerek her kimlik için ayrı ayrı randevu alınır.

TC Kimlik Kartı başvurusu için http://www.konsolosluk.gov.tr üzerinden (anılan sitenin Nüfus bölümünden) randevu alınması ve aşağıda kayıtlı belgelerle Başkonsolosluğumuzda hazır bulunulması gerekmektedir:

Yeni Kimlik Kartları başvurusu aynı gün sonuçlanamayacak olup, sözkonusu kartlar Başkonsolosluğa başvurunun alınmasını müteakip Türkiye’de tanzim edilecek ve başvuru yapılan Başkonsolosluğa posta yoluyla gönderilecektir.

Onbeş yaşını doldurmuş tüm şahıslardan yeni kimlik başvurusu esnasında parmak izi ve imza alınır.


Yeni Kimlik kartı başvurusu esnasında hangi belgeler isteniyor?

Yeni kimlik kartı başvurusu enasında vatandaşlardan;

Nüfus Cüzdanı/Pasaport

-Son 6 ay içinde çekilmiş bir (1) adet renkli

(Arka fon beyaz) biyometrik fotoğraf.
Bilgisayar ve fotokopi yoluyla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilememektedir (15 yaşın altındaki çocuklar için fotoğraf gerekli değildir, ancak Kimlik, seyahat belgesi olarak da kullanılacaksa, 15 yaş altındaki çocuklar için de fotoğraf eklenebilmektedir)

-Kimlik kartı kart ücreti ve Posta ücreti

Kimlik kartı kaç gün içinde teslim edilir?

Yeni kimlik kartları başvurusu 5-10 dakika tamlandıktan sonra tanzim merkezine bir kaç dakika içersinde elektronik ortamda iletilir . Burada tanzim işlemi tanzim işlemi tamamlanan kartlar konsolosluğa 10-14 gün içersinde teslim edilir.


Moskova Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Posta adresi
7. Rostovskiy pereulok 12 115127 Moskova / Rusya Federasyonu
Telefon Numarası :(09:00-13:00/14:30-18:00) Konsolosluk Santrali: +7 495 994 93 59 (Konsolosluk işlemlerine ilişkin olarak saat 14:30 – 18:00 arasında telefonla bilgi almak mümkündür.) Büyükelçilik Santrali: +7 495 994 48 08

Faks:+7 495 956 55 97
E-Posta : embassy.moscow@mfa.gov.tr

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.