Marsilya E-Konsolosluk Randevu Alma Başvuru Sorgulama Linki

Tarafından   15/11/2017

Marsilya E-Konsolosluk Randevu Alma Başvuru Sorgulama Linki başlıklı yazımızın konusu Fransa Marsilya Başkonsolosluğu randevu alarak yapılan işlemler ve gerekli belgeler olacak..

Bu konu dışında  , Marsilya Başkonsolosluğu açılış saati , Marsilya Türk Konsolosluğu nerede?  adres , telefon , e-posta  iletişim bilgilerini yazımızdan ulaşabilirsiniz..

Marsiya Başkonsolosluğu pasaport , noter , evlilik , vatandaşlık , doğum , yeni kimlik kartı , mavi kart , nüfus , adli işlemler için randevulu sisteme geçmiştir. e-konsolosluk randevu sistemi üzerinden her  işlem için ayrı ayrı randevu alınması gerekmektedir. Randevu saatinden yarım saat önce konsolosluğa gelindiğinde ise işlem için sıra numarası alınması gerekmektedir.

Marsilya Başkonsolosluğundan e-randevu  alacak vatandaşların TC kimlik numaraları ve e-posta adreslarinin olması zorunludur. Randevu almak için https://www.konsolosluk.gov.tr  adresine haftanın 7 günü 24 saat ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca konsolosluk işlemleri hakkında bilgi almak ve diğer sorgulmalar için konsolosluk çağrı merkezi numarası  + 90 312 292 29 29 olup  Fransa’dan +33 180 146335 numaralı telefonu 7/ 24 arayabilirisniz

Marsilya Başkonsolosluğundan randevu ve işlem başvuru takibi nasıl yapılır?

Konsolosluğa başvurduğunuz işlemlerin takibini e-postanız ya da başvuru /randevu durumu sorgulama linkini tıklayararak TC kimlik numarası ile sorgulayabilirsiniz.

Marsilya Başkonsolosluğu saat kaçta açılıyor?

Resmi tatil günleri ve hafta sonu hariç her gün 08.30-12.30  saatleri arasında hizmet vermektedir. Öğleden sonra işlem için başvuru kabul edilmez..

Marsiya Başkonsolosluğu Nerede?

Marsilya Başkonsolosluğu iletişim adresi aşağıda verilmiştir.Konsolosluğun görev bölgesi ; Alpes-Maritimes,Corse du Sud, Alpes-du-Haute-Provence,  Haute Corse, Gard,Hautes-Alpes, Hérault, Lozère, Pyrénées-Orientales,Aude, Aveyron, Bouches-du-Rhone, Var, Vaucluse, Monaco.

Posta Adresi
363, Avenue du Prado 13008 Marseille- France
Telefon:+33 491 29 00 20

Faks :+33 491 227 821
E-Posta Adresi : consulat.marseille@mfa.gov.tr

Fransa Marsilya Türk Konsolosluğundan nasıl randevu alınır?

Bordo Başkonsolosluğumuzda  tüm konsolosluk işlemleri başvuruları sadece randevu almak suretiyle kabul edilmektedir. İşlem yaptırmak isteyen vatandaşlar işlem türüne göre ayrı ayrı randevu alması gerekiyor. Örneğin pasaport yenilemek için pasaport  servisinden , vekaletname almak için noter servisinden ayrı ayrı randevu alması gerekir.

E- Konsolosluk randevusu almak için TC kimlik numarası ve e-posta adresinizin olması gerekir.T.C kimlik numarası bulunmayan kimliklerin müracaattan önce değiştirilmesi gerekmektedir.

Randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilmektedir.

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Fransa, Temsilcilik: Marsilya Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli memura  bu bilgiyi verebilirsiniz. (Sistem tarafından bazı e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır.Eğer belirtilen süre içersinde adresinize e-posta gelmediyse başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et
yazan yeri tıklayınız.

Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Marsilya E-Konsolosluk Randevu Alma Başvuru Sorgulama Linki” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.