Lyon Konsolosluğu Randevu Alma Linki ve Liyon Konsolosluğu Açılış Saatleri

Tarafından   05/11/2017

Lyon konsolosluğu randevu alma  sisteminden pasaport , noter , nüfus, dövizle askerlik ,evlilik , vatandaşlık ,mavi kart , yeni kimlik kartı işlemleri için randevu alınması zorunludur… Fransa Lyon Türk Konsolosluğu yapılacak tüm işlemler için randevulu sisteme geçti . Bu yazımızın konusu Liyon Başkonsolosluğundan nasıl randevu alınır? hangi işlemler için randevu alınması gerekiyor , Fransa Liyon Türk Konsolosluğu nerede adres , telefon , e-posta adresi nedir? Liyon Konsolosluğu açılış saatleri olacak..

Bilindiği üzere tüm dış temsilciliklerimizde olduğu gibi , Lyon Başkonsolosluğumuzda da verilen tüm konsolosluk hizmetleri için 2016 yılından itibaren randevulu sisteme geçilmiştir.

Lyon Başkonsolosluğu Konsolosluk işlemleri için www.konsolosluk.gov.tr internet adresinin “randevu alma” portalından çalışma günleri içinde 09:00 – 12:30 saatleri arasında istedikleri gün ve saat için randevu alınması gerekmektedir. Bunun dışında Konsolosluk Çağrı Merkezi Fransa’dan +33 180 146335  numaralı telefon numarasından randevu alınır..

Konsolosluk randevu sisteminin verimli çalışabilmesi için her başvuru sahibi adına ve her bir işlem türü için ayrı ayrı randevu alınması önem taşımaktadır. Örneğin aynı gün için dövizle askerlik işlemleri için almış olduğunuz randevu pasaport başvurusunda kullanılmaz.

Randevu alma sistemde bazı e-posta adreslerinde sorun yaşandığından, randevu alma işlemlerinde gmail ya da hotmail uzantılı e-posta hesaplarının tercih edilmesi  faydalı olacaktır.

Doğrulama kodu ekranındayken, doğrulama şifresinin gelmesinde e-posta türüne göre gecikme yaşanması ihtimaline karşı sayfanın hiçbir şekilde kapatılmaması ve geri dönüş butonlarına basılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde sayfa ile oynandığında sistem gelen doğrulama kodunu kabul etmemektedir.

Liyon Başkonsolosluğundan nasıl randevu alınır?
www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Ülke olarak : Fransa , Temsilcilik olarak : Lyon Başkonsolosluğu seçerek daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli memura bu bilgiyi verebilirsiniz.

Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlıkvs.)

Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et
yazan yeri tıklayınız.

Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al” yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.

İşleminizi onayladıktan sonra referans numaranızı bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir. Almış olduğunuz randevuda değişiklik yapmak istediğinizda sistem sizden referans numaranızı isteyecektir.


Lyon Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Posta Adresi
87, Rue De Sèze 69006 Lyon

BAŞKONSOLOSLUĞUMUZLA İLETİŞİMDE E-POSTA KULLANMANIZ TERCİH EDİLMEKTEDİR. consulat.lyon@mfa.gov.tr /

Santral: 0472839840 Servislerimizin doğrudan telefon numaraları (Yalnızca 14:30-17:00 arası)
Pasaport İşlemleri: 04 72 83 98 45 veya 04 72 83 98 51
Askerlik İşlemleri: 04 72 83 98 46
Nüfus İşleri-Çocuk Kayıt İşlemleri: 04 72 83 98 47
Evlenme-Vatandaşlık İşlemleri: 04 72 83 98 53
Noter İşlemleri: 04 72 83 98 48 veya 04 72 83 98 54
Vize İşlemleri: 04 72 83 98 51
Sekreterya: 0472839849-50
Telefon Santral: +33(0)472 83 98 40

Faks :+33 4 78 24 86 75
E-Posta: consulat.lyon@mfa.gov.tr

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.