Hollanda Deventer Türk Başkonsolosluğu Randevu Sayfası Linki

Tarafından   24/12/2017

Hollanda Deventer Türk Başkonsolosluğu Randevu Sayfası Linki günün 24 saati aktif. Bu yazımızın konusu Deventer Konsolosluğu açılış saatleri , pasaport , noter , vatandaşlık , mavi kart , yeni kimlik kartı , evlilik , doğum kayıt  işlemleri iiçin randevu nasıl alınır olacak? 

Hollanda Deventer şehrinde hizmet vermekte olan TC Deventer Konsolosluğu diğer bir çok dış temsilciliğimiz gibi randevulu sisteme geçmiştir.

Deventer Başkonsolosluğu çalışma saatleri ve tatil günleri;

Deventer Konsolosluk binamız , Keizerstraat 8 7411 HG, DEVENTER  adresinde Türk vatandaşlarına hizmet verdiği gibi yabancılara yönelik vize , transit vize  hizmeti sunmaktadır. Deventer Türk Konsolosluğundan işlem yaptırmak için internetten randevu aldıktan sonra ilgili randevu tarihinde konsolosluğa gelindiğinde 09.00 – 12.00 saatleri arasında sıra numarası alınması gerekmektedir.

Bunun dışında konsolosluk bünyesinde hizmet veren İlgili birimlerden bilgi almak için 14.00 – 17.00 saatleri arasında +31 (570 ) 688 650 telefon numarasını aranması gerekiyor.Ayrıca Adli vaka, Ölüm, Polise intikal gibi acil durumlarda mesai saatleri dışında ve tatil günlerinde +31 (0) 6 13 59 38 75 aranması önemle rica olunur.

TC Devender Başkonsolosluğunda Hangi işlemler yapılır?

Deventer Türk Konsolosluğunda noter , pasaport ,askerlik,  nüfus , vatandaşlık , evlilik , mavi kart , yeni kimlik kartı , doğum kayıt işlemleri ,e-devlet şifresi alma, cenaze (tereke) işlemleri  yapılır. Konsolosluk randevu sistemi üzerinden yapmak istediğiniz işlem , gerekli belgeler ile ödenecek harç ve masraflar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Konsololsuk işlemleri için randevular internet üzerinden alınabileceği gibi , Hollanda’da yaşayan vatandaşların Konsolosluk işlemleri hakkında daha hızlı bilgi ve hizmet alabilmeleri için, 010-7660007 numaralı telefonu arayarak doğrudan Ankara’daki Konsolosluk Çağrı Merkezi ulaşabilirler..

Konsolosluk işlemleri için lütfen linki tıklayarak randevu alınız.

Deventer Başkonsolosluğu Nerede?

Posta Adresi
Keizerstraat 8 7411 HG, DEVENTER
T:+31 (0) 570 688 650

F:+ 31 (0) 570 619 554
E: consulate.deventer@mfa.gov.tr
Acil durumlarda : +31 (0) 6 13 59 38 75 (Adli vaka, Ölüm, Polise intikal durumlarda aranması önemle rica olunur)

Konsolosluk Randevusu Nasıl Alınır?

Konsolosluk randevusu almak  için öncelikle yukarıda belirtiğimiz yöntemlerden (online  internet üzerinden ya da çağrı merkezine arayarak ) birini seçerek işleme başlayabilirsiniz..

Konsolosluk randevusu almadan önce mutlaka yanınızda TC kimlik numaranızın olması gerekiyor. Çağrı merkezi yahut online internet üzerinden de olsa sizden istenilecek ilk bilgi TC Kimlik Numarası olacaktır.Tabi bunun yanında internet üzerinden alınacak randevularda mutlaka size ulaşılmasını sağlayacak ve  randevu bilgilerinin gönderileceği bir e-posta adresi olması şart..

Online E-randevu almak için konsolosluk sitesine (konsolosluk.gov.tr) girildiğinizde sağ üst tarafta yer alan Ülke (Bulunduğunuz ülke) ve Temsilcilik ( Başkonsolosluğu) seçilmeli ve e-randevu alma butonuna tıklıyoruz..

Zaten konsolosluk.gov.tr adresine giriş yaptığınızda sayfa açıldığında sizden bulunduğunuz ülke ve işlem yapmak istediğiniz temsilciliği seçmeniz istenilecektir.Daha sonra yapmak istediğiniz işlem türüne tıklayarak randevu alma etabına geçiyoruz.

Elektronik posta adresinin doğru yazılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Randevu alırken sizden istenilen bilgileri eksiksiz tamamlanmasının ardından verilen e-posta adresine sistemin gönderdiği şifre girilelerek  devam butonuna tıklıyoruz.

Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra onay ekranındaki onayla butonu ile randevu kesinleşmektedir. 18 yaşından küçükler için yapılacak başvurularda randevu anne ya da baba adına alınmalıdır.

Almış olduğunuz randevuya mutlaka saatinden 30 dk önce gitmeniz faydanıza olacaktır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.