E-Konsolosluk Sayfasından Başvuru ve Randevu Durumu Sorgulama

Tarafından   10/10/2017

E-Konsolosluk Sayfasından Başvuru ve Randevu Durumu Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Konsolosluk Başvuru ve Randevu Durumu Sorgulama hakkında hazırladığımız bu yazıda,konsolosluk randevu sisteminden almış olduğunuz konsolosluk randevularınızı ya da başvurularınızın hangi aşamada olduğunu nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız..

Bilindiği üzere konsolosluk randevu sistemi ; yurtdışında hizmet veren tüm dış temsilcililerimizde işlem yapmak için , yaptıracağınız işlem türüne göre ( pasaport , noter , vatandaşlık , nüfus , evlilik , emeklilik işlemleri vb) internet yahut çağrı merkezi üzerinden randevu almaya yarayan portaldır.. Sistem sayesine konsolosluk ve büyükelciliklerde işlem yapma ve bekleme süreleri kısalmış ,iş gücü daha verimli kullanılmaya başlamıştır.

Gelelim yazımızın başlığını oluşturan E-Konsolosluk Başvuru ve Randevu Durumu Sorgulama işlemine. https://www.konsolosluk.gov.tr/ adresinden almış olduğunuz randevularınızı , zamanını eğer her hangi bir başvuruda bulunmuş iseniz başvurunuzun hangi aşamada olduğunu yine aynı sayfa üzerinden rahatlıkca görüntüleyebiliyorsunuz.

Tabi tüm bu işlemleri yapabilmeniz için elinizde TC kimlik numaranız ya da pasaport numaranız ve referans numaranızın olması gerekiyor.Referans numarası nedir diye soracak olursanız ,randevu alma esnasında sisteme vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilmiş olan işlem numarasıdır..

E-Konsolosluk Randevu Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılıyor?
Yukarıda vermiş olduğumuz resmi tıkladığında ekranınıza randevu durumu sorgulama sayfası gelecektir.Bu sayfada yer alan formu sırasıyla kimlik bilgilerinizi , Referans numaranızı ile resim doğrulama kodunu girerek ara butonunu tıklıyoruz.

Eğer bilgileriniz doğru ise almış olduğunuz randevular ve işlem başvurularınız görüntülenecektir.

Almış olduğunuz randevularınıza ulaşmak için, lütfen T.C. Kimlik – Pasaport numaranızı girip ‘Ara’ butonuna basınız.
T.C. Kimlik / Pasaport Numaranız *

Almış olduğunuz başvurularınıza ulaşmak için, lütfen başvurunuzun Referans numarasını veya Belge Bilgilerinizi girip ‘Ara’ butonuna basınız.
Referans No *
Seyahat Belge Türü *
Pasaport No *
Uyruk *
Resim Doğrulama *
CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code

Resimde görülen metin üstteki kutucuğa girilmelidir. Metin okunamıyorsa ‘Yenile’ butonu ile yeni metin yüklenebilir.

İşlem ile ilgi sormak istediğiniz sorular veya bilmedikleriniz için haftanın her günü 24 saat hizmet veren konsolosluk çağrı merkezinden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz..

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat

+ 90 312 292 29 29

A.B.D. ve Kanada’dan
+1 888 566 7656
Almanya’dan
+49 30 30 807090
Avusturya’dan
+43720 115890
İngiltere’den
+44203 6088090
Hollanda’dan
+311 076 60007
Fransa’dan
+33 180 146335

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.