Düsseldorf eKonsolosluk Randevu Sorgulama-Alma İşlemi

Tarafından   05/11/2017

Düsseldorf eKonsolosluk Randevu Sorgulama-Alma İşlemi  . Almanya Düsseldorf Türk Konsolosluğu tüm işlemler için randevulu sisteme geçti. TC Düsseldorf Başkonsolosluğundan pasaport , noter , vatandaşlık , mavi kart ,  kimlik kartı , evlilik , dövizle askerlik yurtdışı emeklilik borçlanması ve adli  işlemler için randevu alınması gerekiyor.

Konsololsuk randevu İşleminizi onayladıktan sonra Referans numarasını bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.

Düsseldorf Başkonsolosluğu saat kaçta açılıyor? Düsseldorf Başkonsolosluğu nerede? adres , telefon e-mail bilgileri yazımızın devamında..

Düsseldorf Başkonsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

Yapılacak işlem türüne göre  www.konsolosluk.gov.tr adresinden veya konsololsuk çağrı merkezi   + 90 312 292 29 29  numarası aranarak  konsololsuk randevusu alınır. Almanya’dan  konsolosluk çağrı merkezine  +49 30 30 807090 numaralı telefondan da ulaşmak mümkün.

Konsolosluk randevusu sistemindne randevular TC kimlik numarası ile alınır.Bunun yanında randevu bilgilerinizin size bildirilmesini sağlayan e-posta adresinizinde olması şart.

Düsseldorf Başkonsolosluğunda yapmak istediğiniz her işlem türü için ayrı ayrı randevu almanız gerekiyor. Örneğin Türkiye’de arsa satışı için vereceğiniz vekaletname  için noter  kısmından randevu alırken  günü bitecek olan pasaportunuz için pasaport işlemleri bölümünden randevu almanız gerekiyor. Almış olduğunuz tek randevu ile birden fazla işlem yapmanız mümkün değil.

18 yaşından küçük çoçuklar için randevular anne baba ve kanuni vasisi tarafından alınır.

Tüm Konsolosluk işlemleri Başvuruları Sadece Randevu Almak Suretiyle Kabul Edilmektedir.

Düsseldorf Başkonsolosluğu Açılış Saatleri

Düsseldorf Başkonsolosluğu hafta için (Pazartesi-Cuma)  08.30-12.30 ve 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.Düsseldorf Başkonsolosluğu’ndan telefonla bilgi almak için 15:00-16:45 saatleri arasında arayabilirsiniz .

İnternetten konsolosluk randevusu www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınır. Alınan randevu sorgulaması ya da randevu değişiklikleri aynı adres üzerinden yapılır.

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Ülke olarak : Almanya, Temsilcilik ise : Düsseldorf Başkonsolosluğu seçildikten sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli arkadaşımıza bu bilgiyi verebilirsiniz. (Web.de
ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlık vs.)

Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et
yazan yeri tıklayınız.

Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al”  yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.

İşleminizi onayladıktan sonra Referans numarasını bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.

Eğer almış olduğunuz konsolosluk randevusunu sorgulamak yahut değiştirmek istiyorsanız . Referans numarasını  ve TC kimlik numarası ile giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz..

Düsseldorf Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ;

Posta Adresi
Willstätterstr.9, 40549 Düsseldorf
Telefon Numarası +49 211 45 47 80

Faks Nurası: +49 211 454 7822
E-Posta Adresi : konsulat.duesseldorf@mfa.gov.tr

 
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.