BREZİLYA KONSOLOSLUĞU VİZE ALIMI ve ViZE BAŞVURU FORMU

Tarafından   06/10/2018

 

Brezilya Konsolosluğundan vize nasıl alınır?Brezilya Konsolosluk iletişim bilgileri,Konsolosluk Telefon Adres iletişim bilgileri ve çalışma saatleri sayfamızda.Türkiye ile Brezilya arasında yapılan vize yükümlülükleri anlaşmaları çerçevesinde 2004 yılından itibaren T.C. vatandaşlarına Brezilya vize uygulaması kalkmıştır. Türkiye vatandaşları muhtemel Brezilya seyahatleri öncesi Brezilya vizesi almalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak bu kişiler Brezilya vizesinden yıl içerisinde 90 günü geçmeme ön koşulu ile kısa süreli vizelerden muaftır. Brezilya’ya uzun süreli veya öğrenci programları kapsamında gidecek olan kişi,,ler ise Brezilya Ankara Büyükelçiliği ile bilgi alışverişinde bulunmaları yararlı olacaktır.

Brezilya Seyahatinde Bulunacak Olan Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

Türkiye vatandaşları Brezilya seyahatinde kullanacak oldukları pasaportlarının geçerlilik süresi önemlidir. Brezilya seyahatiniz için kullanacak olduğunuz pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olup bu ülke seyahati dönüş tarihi itibariyle en az 6 geçerliliği olmasına dikkat edilmelidir.

Seyahat sağlık sigortası, Brezilya seyahatiniz boyunca yanınızda olmalıdır.

Türkiye vatandaşları Brezilya üzeri bir başka Güney Amerika ülkesi seyahatinde bulunacak olmaları halinde vize muafiyeti anlaşmalarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Brezilya’ya öğrenim amacıyla gidecek veya uzun süreli seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye vatandaşları ise bu ülkeye olan yolculukları öncesi Brezilya Büyükelçiliği Ankara veya Brezilya Konsolosluğu İstanbul içerisinde bulunan ilgili birimlerinden bilgi alışverişinde bulunmaları önemle rica olunur.

http://www.brezilyakonsoloslugu.com/brezilya-vizesi/

Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim
Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu Adres
Askerocağı Cad., No:6, Suzer Plaza,4. kat, Elmadağ-Şişli / İSTANBUL

Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu Telefon
+90 (212) 252 00 13

Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu E-Mail
cg.istambul@itamaraty.gov.br

Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu Web
http://istambul.itamaraty.gov.b

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.