Bregenz Türk Konsolosluk e-Randevu Alma İşlemi

Tarafından   05/03/2018

Bregenz Türk Konsolosluk e-Randevu Alma İşlemi ..

Avusturya Bregenz Türk Başkonsolosluğu tüm işler için randevu sisteme geçmiş olup randevular internet üzerinden alınır .  Bregenz Türk Konsolosluğundan  randevular her işlem için ayrı ayrı alınır.

Bregenz Başkonsolosluğunda hangi işlemler gerçekleştirilir?

Avusturya Bregenz şehrinde hizmet veren Dışişleri Bakanlığımıza bağlı Bregenz Başkonsolosluğumuzda ; askerlik , noter ,vekaletname düzenlem , pasaport ,yeni kimlik kartı , vize , nüfus ,vatandaşlık , adli konular , doğum kayıt , ölüm işlemleri , edevlet şifresi alma gibi bir çok işlem gerçekleştirilmektedir.

Bregenz Başkonsolosluğu saat kaçta açılır kaçta kapanır?

Konsolosluğumuz hafta içi Pazartesi-Cuma günleri arasında açık olup resmi tatillerde kapalıdır.Konsolosluk işlemleri için müracaat saatleri 8:30 – 12:00 arasındadır. 12:00 den sonra sadece telefon ile bilgili alabilirsiniz.

Konsolosluk Çağrı Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Yurtdışından aramalar bulunduğunuz ülke içi aramalar gibi ücretlendirilir.

+ 90 312 292 29 29

Bregenz Türk Konsolosluğundan nasıl randevu alınır?

Diğer tüm konsolosluklarımızda olduğu gibi Bregenz Başkonsolosluğunda da işlemler randevu alınarak gerçekleştirilir.Randevular  www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınır. Randevu almak için TC Kimlik Numarası , e-posta adresinin olması şart.

Konsolosluk işlemleri için www.konsolosluk.gov.tr internet adresinin randevu portalından pazartesi -cuma günleri içinde 08:30 – 12:00 saatleri arasında istedikleri gün ve saat için randevu alınması gerekmektedir.

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Avusturya, Temsilcilik: Bregenz Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli memura bu bilgiyi verebilirsiniz.

Web.de ve gmx e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır. Başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlıkvs.)

Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et yazan yeri tıklayınız.

Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al”yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.

Bregenz Türk Konsolosluğu Nerede?

Bregenz Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Posta Adresi
Türkisches Generalkonsulat, Senderstr. 10, 6960 Wolfurt
Telefon:+43 5574 42083

Faks:+43 5574 42441
E-Posta Adresi: konsulat.bregenz@mfa.gov.tr

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.