Bordo e-Konsolosluk Randevu Alma / Bordeaux Konsolosluk İşlemleri

Tarafından   05/11/2017

Bordo e-Konsolosluk Randevu Alma .  www.konsolosluk.gov.tr  sayfasından tüm işlemleriniz için Fransa Bordo Türk konsolosluğu için randevu alabilirsiniz. Bordo Başkonsolosluğundan hangi işlemler için randevu alınır? Fransa Bordo Türk Konsolosluğundan nasıl randevu alınır? Bordo Başkonsolosluğu saat kaçta açılıyor? Bordo Türk Konsolosluğu nerede ? Bordo Başkonsolosluğundan randevu ve başvuru takibi nasıl yapılır? yazımızın devamında..

Bordo Başkonsolosluğundan;  pasaport , noter , yeni kimlik kartı , vatandaşlık , mavi kart , nüfus , evlilik , doğum , yurtdışı emeklilik borçlanması  , adli  işlemleri için randevu alabilirsiniz.

Randevular haftanın her günü 24 saat boyunca çağrı merkezi ve web adresinden alınır.Yapmak istediğiniz işlem türüne göre  , gerekli belgeler ve ödemek zorunda olduğunuz harçlar hakkında ayrıntılı bilgiyi Bordo Başkonsolosluğumuzun resmi web sayfasından , çağrı merkezinden ya da merkezi randevu alma sistemi www.konsolosluk.gov.tr adresinden  öğrenebilirsiniz.

Konsolosluk çağrı merkezi numarası  + 90 312 292 29 29 olup  Fransa’dan +33 180 146335 numaralı telefonu 7/ 24 arayabilirisniz

Bordo Başkonsolosluğundan randevu ve başvuru takibi nasıl yapılır?

Konsolosluğa başvurduğunuz işlemlerin takibini e-postanız ya da başvuru /randevu durumu sorgulama linkini tıklayararak TC kimlik numarası ile sorgulayabilirsiniz.

Bordo Başkonsolosluğu saat kaçta açılıyor?

Resmi tatil günleri ve hafta sonu hariç her gün 09.00-13.00  ile 14.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Fransa Bordo Türk Konsolosluğundan nasıl randevu alınır?

Bordo Başkonsolosluğumuzda  tüm konsolosluk işlemleri başvuruları sadece randevu almak suretiyle kabul edilmektedir. İşlem yaptırmak isteyen vatandaşlar işlem türüne göre ayrı ayrı randevu alması gerekiyor. Örneğin pasaport yenilemek için pasaport  servisinden , vekaletname almak için noter servisinden ayrı ayrı randevu alması gerekir.

E- Konsolosluk randevusu almak için TC kimlik numarası ve e-posta adresinizin olması gerekir.T.C kimlik numarası bulunmayan kimliklerin müracaattan önce değiştirilmesi gerekmektedir.

Randevular www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınabilmektedir.

www.konsolosluk.gov.tr adresine gidilerek Temsilcilik seçiniz. (Ülke: Fransa, Temsilcilik: Bordo Başkonsolosluğu) daha sonra Randevu-al yazan bölümü tıklayınız.

T.C. Kimlik Numaranızı Yazınız ve size gönderilecek şifre için e-posta yazınız. T.C. Kimlik numaranız yoksa bir yakınızın T.C. numarasıyla randevu alabilir ve randevu gününde görevli memura  bu bilgiyi verebilirsiniz. (Sistem tarafından bazı e-posta adreslerine şifre gönderilmesinde sorun yaşanmaktadır.Eğer belirtilen süre içersinde adresinize e-posta gelmediyse başka bir e-posta adresi kullanmanız rica olunur.)

Hangi işlem için randevu talep ediyorsanız o bölümü seçiniz. (Pasaport, Askerlik, Noter, Evlenme, Vatandaşlıkvs.)

Ad ve Soyadı yazarken Türkçe karakterler kullanınız.(örnek: Ç,Ğ,Ş)
Adres hanesine şehrinizi veya tam adresinizi yazınız.
Sizinle birlikte kaç kişiye randevu alacağınızı seçiniz.
Kaydet ve Devam Et tuşuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.

Sistem tarafından epostanıza gönderilen şifreyi giriniz ve Kaydet ve Devam Et
yazan yeri tıklayınız.

Belirtilen gün saatlerden size uygun birini seçtikten sonra, sağ altta yer alan Seç’e basınız. İleri bir tarih için randevu almak istiyorsanız, Takvimin yazılı olduğu yere tıklayarak başka bir tarih seçebilirsiniz.

Randevunuzu belirledikten sonra, “İşleminizi Onaylayın” sayfasında randevu bilgileriniz yer alacaktır. Bilgiler doğruysa “Onayla ve Randevumu Al”
yazan yeri tıklayınız.Randevunuz onaylanınca ekranda tarih ve saat görülecektir.
(İşleminizi onayladıktan sonra bir yere not etmeniz tavsiye olunur. Daha sonra size herhangi bir bilgi E-Postası gelmeyecektir.)

Bordo Başkonsolosluğu nerede?

Posta Adresi;
29, Allées de Chartres 33000 Bordeaux
Telefon :Santral: 00 33 (0) 5 56 06 05 00
Konsolosluk işlemleri (14.00-16.30 arasında): 00 33 (0) 5 57 99 77 20

Faks :00 33 (0) 5 56 48 27 34
E: consulat.bordeaux@mfa.gov.tr

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bordo e-Konsolosluk Randevu Alma / Bordeaux Konsolosluk İşlemleri” da bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.