Berlin Başkonsolosluğu /Konsolosluk Randevu Nasıl Alınır?

Tarafından   27/08/2021

Berlin Türk Konsolosluğu’ndan Randevu Nasıl Alınır?Berlin Başkonsolosluğu Nerede? Adres-Telefon – eposta

T.C. Dışişleri Bakanlığı Berlin Başkonsolosluğu pasaport, kimlik kartı yenileme, askerlik, vatandaşlık , noter , evlilik , boşanma ve doğum bildirimi gibi tüm konsolosluk işlemleri için başvuruda bulunacak vatandaşlarrdan randevu almaları talep edilmektedir.

Berlin Türk Konsolosluğu randevu ile hizmet vermekte olup, konsolosluk işlemleriniz için www.konsolosluk.gov.tr adresinden her işlem için ayrı ayrı randevu almanız gerekmektedir. Berlin Başkonsolosluğu Görev Bölgesi :Berlin, Brandenburg, Mecklenburg- Vorpommern, Sachsen olup bu konsolosluk bölgelerde ikamet eden vatandaşların işlemlerini yapmaktadır.

Randevu Almak için Tıklayınız

Randevular T.C. kimlik numarası ile alınır. T.C. kimlik numaranızı bilmiyorsanız bir yakınınızın kimlik numarası ile de randevu alabilirsiniz.

Mavi Kart hamili Türk kökenli yabancı ülke vatandaşlarının da randevu alabilmeleri için www.konsolosluk.gov.tradresinden, “Randevu Al” sekmesi altındaki “Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk İşlemleri” bölümünden giriş yapmaları ve diledikleri konsolosluk işlemini seçtikten sonra Mavi Kart numaralarını girerek randevu alma işlemlerine devam etmeleri gerekmektedir.

Her bir işlem ve her bir birey için ayrı ayrı randevu alınmalı ve bunun için kişisel bilgilerinizi girdiğiniz kısımda yöneltilen “Yanınızda gelecek kişi sayısı” sorusuna işlem sayısını yazmanız gerekmektedir.

Yeni kimlik kartı başvurularınızın ardından, baskısı tamamlanmış kimlik kartlarınızı teslim alabilmek için www.konsolosluk.gov.tr adresinden “Nüfus” başlığı altındaki “Kimlik Kartı (TCKK) Başvurusu” sekmesi üzerinden yeniden randevu alabilirsiniz. Kimlik Kartı teslimatı için randevunuz yoksa hafta içi hergün 14.00-15.00 saatleri arasından randevusuz da teslim alabilirsiniz.

Yabancı ülke makamlarınca verilen boşanma kararlarının tescili başvurusu için www.konsolosluk.gov.tr adresinden “Nüfus” başlığı altındaki “Yabancı Ülke Makamlarınca Verilen Boşanma Kararlarının Tescili” sekmesinden randevu alarak randevu gününde Başkonsolosluğumuza gelmeniz gerekmektedir.

Ataşeliklerimiz için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu verilmemektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği, Eğitim Ataşeliği, Ticaret Ataşeliği, Din Hizmetleri Ataşeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğinden randevu alabilmek için aşağıda kayıtlı telefon numaraları veya e-posta adresleri üzerinden Ataşeliklerimizle doğrudan temas etmeniz gerekmektedir.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Berlin Başkonsolosluğu Posta adresi
Heerstr.21,
14052 Berlin
Deutschland

Berlin Başkonsolosluğu E-posta
konsulat.berlin@mfa.gov.tr

Berlin Başkonsolosluğu Telefon
Başkonsolosluğumuza mesai saatleri (08.30 – 16.00) içinde 030/ 896 802 11 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.
Konsolosluk işlemlerinize ilişkin ayrıntılı bilgi için www.konsolosluk.mfa.gov adresinden ulaşabilirsiniz.Hukuk Danışmanı: berlinbk.hukuk@mfa.gov.tr
Tapu Ataşeliği: +49 30 89680278; +49 163 3398413
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği: +49 30 89680261
Eğitim Ataşeliği: +49 30 89040648

İlave bilgi talepleriniz için Başkonsolosluğumuzun konsulat.berlin@mfa.gov.tr e-posta adresinden bizlere yazabilirsiniz.

Ayrıca, konsolosluk işlemlerine dair her türlü bilgi ve yardım için 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezine +49 30 56 83 73 099 numaralı telefondan ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Nöbetçi / Acil Durum Telefonu
+49 1639519346

Faks
+49 30 8931898 ; +49 30 89680246

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.