Amsterdam Konsolosluk Kimlik Kartı Yenileme İşlemleri

Tarafından   26/10/2017

Amsterdam Konsolosluk Kimlik Kartı Yenileme İşlemleri .Hollanda Amsterdam Konsolosluk Randevu alma yeni kimlik kartı başvurusu için online veya çağrı merkezinden yapılır. Hollanda Amsterdam Türk Başkonsolosluğundan yeni kimlik kartı nasıl alınır?

Yurtdışında yeni kimlik kartı başvurusu Konsolosluklar ya da Büyükelçilikler araçılıyla yapılır. 2016 Ocak ayı itibaren Türkiye’de dağıtılmaya başlayan yeni kimlik kartları Türkiye’de tek bir merkezde basılıp başvuru adreslerine gönderiliyor.

Yurtdışında yeni kimlik başvurusu yapacak vatandaşlar e-konsolosluk randevu sisteminden randevu alarak kendilerine en yakın konsolosluğa şahsen başvuruda bulunabilecekler. Başvuru işlemi esnasında 15 yaşını doldurmuş çoçuklardan ve yetişkinlerden parmak izi ile avuç içi taraması yapılır. Başvurusu biten vatandaşlara kimlik kartı şifresi bulunan pin zarfı verilir.

Yeni kimlik kartı başvurusu esnasından vatandaşlardan 1 adet fotoğraf , kimlik bilgilerini kanıtlayacak  pasaport , nüfus cüzdanlarının yanlarında bulunması isteniyor.15 yaş altı çoçukların kimlik kartlarına fotoğraf eklenmesi isteğe bağlıdır.

Başvuru esnasında kimlik kartı ve posta ücreti konsolosluk veznelerinden tahsil edilecektir.

Basımı tamamlanan kimlik kartı 10-15 gün içersinde başvuruda bulunulan konsolosluğa gönderilir. Başvuru takibi e-konsolosluk randevu sistemi üzerinden sorgulanabiliyor.

e-Konsolosluk randevusu Almak İçin Tıklayınız

Kimlik kartımı kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Kartınızı aşırı sıcak ve soğuktan koruyunuz.  Kartınızı nemli ve ıslak ortamlardan uzak tutunuz.  Kartın yongasına basınç uygulamayınız ve üzerini çizmeyiniz.  Kartınızı katlamayınız ve darbelerden koruyunuz.  Kartınızı temizlerken hiçbir kimyasal madde kullanmayınız.

Amsterdam Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Posta Adresi
Museumplein 17 1071 DJ Amsterdam
T:Sadece ACİL durumlar için: +31 (0) 6 87242060

E-Posta: consulate.amsterdam@mfa.gov.tr

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.