Almanya Köln Türk Konsolosluğu Randevu Sayfası ve Açılış Saatleri

Tarafından   25/08/2021

Almanya Köln Türk Konsolosluğu Randevu alma sayfası , Köln Başkonsolosluğu pasaport , noter , vatandaşlık , nüfus ve diğer konsolosluk işlemleri için randevular konsolosluk randevu sistemi  www.konsolosluk.gov.tr adresinden alınır. Köln konsolosluk açılış saatleri, adres , telefon numarası ve diğer iletişim bilgileri yazımızın devamında.

Köln Türk Konsolosluğundan kimler randevu alabilir?

Köln Başkonsolosluğu görev bölgesi ; Kreis Aachen, Stadt Aachen, Stadt Bonn, Kreis Düren, Erftkreis, Kreis Euskirchen, Kreis Heinsberg, Stadt Köln, Stadt Leverkusen, Oberbergischer Kreis, Rheinisch-Bergischer-Kreis, Rhein-Sieg-Kreis Bu bölge içinde ikamet eden vatandaşlar aşağıdaki linki tıklayarak ilgili işlemler için randevu alabilirler.

Randevu Almak için Tıklayınız

Her bir işlem ve her bir birey için ayrı ayrı randevu alınmalı ve bunun için kişisel bilgilerinizi girdiğiniz kısımda yöneltilen “Yanınızda gelecek kişi sayısı” sorusuna işlem sayısını yazmanız gerekmektedir. T.C. kimlik numaranızı bilmiyorsanız bir yakınınızın kimlik numarası ile randevu alabilirsiniz.

Hukuk Danışmanı Perşembe günleri 12.00 – 16.00 saatleri arasında, Cuma günleri 09.00 – 15.00 saatleri arasında randevusuz olarak hizmet vermektedir.
Pasaport, Kimlik Kartı ve e-Devlet Şİfresi Teslimat saatleri : Hafta içi her gün 09:00-14:00 arasındadır.
Teslimat ve Adres Beyanı için randevuya gerek bulunmamaktadır.

Mavi Kart hamili Türk kökenli yabancı ülke vatandaşlarının da randevu alabilmeleri için www.konsolosluk.gov.tradresinden, “Randevu Al” sekmesi altındaki “Türk Vatandaşları İçin Konsolosluk İşlemleri” bölümünden giriş yapmaları ve diledikleri konsolosluk işlemini seçtikten sonra Mavi Kart numaralarını girerek randevu alma işlemlerine devam etmeleri gerekmektedir.

Yeni kimlik kartı başvurularınızın ardından, baskısı tamamlanmış kimlik kartlarınızı teslim alabilmek için www.konsolosluk.gov.tr adresinden “Nüfus” başlığı altındaki “Kimlik Kartı (TCKK) Başvurusu” sekmesi üzerinden yeniden randevu alabilirsiniz. Kimlik Kartı teslimatı için randevunuz yoksa hafta içi hergün 14.00-15.00 saatleri arasından randevusuz da teslim alabilirsiniz.

Yabancı ülke makamlarınca verilen boşanma kararlarının tescili başvurusu için www.konsolosluk.gov.tradresinden “Nüfus” başlığı altındaki “Yabancı Ülke Makamlarınca Verilen Boşanma Kararlarının Tescili” sekmesinden randevu alarak randevu gününde Başkonsolosluğumuza gelmeniz gerekmektedir.

Ataşeliklerimiz için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu verilmemektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşeliği, Eğitim Ataşeliği, Ticaret Ataşeliği, Din Hizmetleri Ataşeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğinden randevu alabilmek için aşağıda kayıtlı telefon numaraları veya e-posta adresleri üzerinden Ataşeliklerimizle doğrudan temas etmeniz gerekmektedir.

 Posta adresi
Luxemburger Str. 285
50354 Hürth Deutschland
(Giriş Köln Strasse üzerinden)  

 E-posta
konsulat.koeln@mfa.gov.tr  

 Telefon
+49 2233 939 80

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.